.: KONTAKT :.

email

Články

Bronz pod širým nebem

V sobotu 8.září 2007 se na Smíchovské pláži za účasti dvou našich borců uskutečnil 5.ročník Turnaje všech generací pod širým nebem. V celkovém pořadí zvítězil Josef Krupička se 6 body a lepším SB před Jindrou Novákem. Jako třetí skončil s 5,5 body Ruda Soukal, který získal dvě bronzové medaile za celkové pořadí a za 3. místo v kategorii nad 25 let. Přitom v posledním kolem se utkal s pozdějším vítězem a k celkovému prvenství mu stačila remis, žel v časovce pokazil o něco horší koncovku a prohrál. Druhý náš borec Radim Pospěch skončil se 4 body na 22.místě. Asi hodně dlouho bude vzpomínat na partii s Janou Sochorovou, kterou v  minulosti dvakrát porazil a zde v totálně vyhrané partii zapomněl na zadní kolečka, neudělal si okénko pro svého krále a přehlédl dvoutahový mat. To pochopitelně poznamenalo další průběh turnaje, v němž měl jako 7.nasazený podstatně vyšší ambice. Zúčastnilo se 62 šachistů a šachistek.

Autor: Soukal